Dodano: 23 lipca 2016 19:57
4. Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia w Książu
Trwa 4. Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia w Książu. W zawodach bierze udział 15 załóg, w większości stanowiących zaprzęgi jedno lub dwukonne. Zaprzęgi trzy i czterokonne możemy oglądać po jednej sztuce.
Tradycyjne powożenie to niezwykle malownicza, choć mało spektakularna i dynamiczna dyscyplina sportu. Dla uzyskania harmonijnie zestawionego ekwipażu konieczne jest zrozumienie detalu odrestaurowanego, historycznego pojazdu. Również powożący i pasażerowie powinni swoim strojem pasować do typu, charakteru i kolorystyki pojazdu. Konie i uprzęże powinny harmonizować z całością ekwipażu, jako że w konkursie wszystkie elementy podczas prezentacji mają znaczenie.
Powożący pojazdem konnym powinien swój strój oprzeć na wzorach tradycyjnych ubiorów sportowych. Jeśli wyrusza się na spacer po parku lub planuje pojechać na trasy wyścigowe, powożący jest odpowiednio ubrany nosząc ciemne ubranie dzienne. Uzupełnienie tego stroju stanowi plastron lub krawat (przed rokiem 1890 plastron, później raczej krawat).
Dama powożąca sportowym pojazdem powinna kierować się przy wyborze stroju kodem obowiązującym „sportslady”. Szczególnie nadają się tu wysoko zapinane kostiumy w stonowanych kolorach, które wyglądają bardzo kobieco. Ponieważ dama siedzi dość wysoko i nie wypada jej pokazywać zbyt dużo nogi, spódnica nie powinna być zbyt krótka. Jako nakrycie głowy nadaje się mały, kapelusik ozdobiony małymi wstążkami lub piórami? Duże kapelusze ograniczają pole widzenia i mogą być łatwo porwane przez wiatr.
Cała redakcja ma razem urlop….fenom w mediach.
Bo to mała redakcja jest.
Zobacz także
- Wyremontowana Chałubińskiego. Remont kosztował 2,5 miliona złotych
- Wałbrzych. Zmiana przepisów w sprawie instalowania czujek tlenku węgla
- Mikołaj Kowalski. Muzyczny talent z Wałbrzycha [VIDEO ROZMOWA]
- Zieleniec. Świąteczny raport śniegowy
- Kierowcy, noga z gazu. Policyjna „beemka” is back
- Grudniowa sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego z uchwalonym budżetem na 2025 rok
Najczęściej czytane
- Wałbrzych. Nowy blok przy ulicy Traugutta. Mamy listę lokatorów!
- Sokołowsko. Zabytkowe sanatorium zalała woda. Straty wyliczono na 2,5 miliona złotych
- Magdalena Stefańska nie jest już dyrektorem MOPS. Ośrodkiem kierowała sześć lat
- Strefa czystego transportu w Wałbrzychu? Nowe przepisy mogą ją narzucić
- Nowy park handlowy w Szczawnie-Zdroju. Kompleks ma powstać przy obwodnicy
Wchodzę codziennie na Wasz portal, szukając nowych, świeżych informacji z naszego regionu, a tu od tygodnia wyświetla się jedno i to samo… A już myślałem, że „Dziennik Wałbrzych” będzie tym fenomenem, który zawsze dostarcza nowe wiadomosci, a tu taka lipa. Zawiodłem się.