4 medale wałbrzyskich karateków na zawodach w Żaganiu

9 marca 2018 14:26. Karatecy z WKKK po zawodach w Żaganiu. fot. użyczone / Wałbrzyski Klub Karate Kyokusinkai

Tematy:

Kolejne sukcesy odnieśli wałbrzyscy karatecy, trenujący pod okiem Barbary i Eugeniusza Stanisławków w Wałbrzyskim Klubie Karate Kyokushinkai. Podczas rozegranych 3 marca 2018 roku w Żaganiu Otwartych Mistrzostw Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite zdobyli 1 złoty, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale. W zawodach wystartowało 7 zawodników z Wałbrzycha.

W konkurencji KATA Młodziczek (10-12 lat) złoty medal zdobyła Zuzanna Suchodolska. Srebro w kategorii seniorów do 80 kg  zdobył Dawid Gościniak, a brąz przywiozły z Żagania: juniorka młodsza Marcelina Szablewska i Anna Lubas w kategorii Juniorki (14-16 lat).

W zawodach startowało 180 karateków z 24 klubów. Pojedynki w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown toczyły się na dwóch polach walki. Walki na macie z WKKK sędziował Lucjan Górski.