3,5 promila. Niechlubny rekord kierowcy zatrzymanego przez policję w Świdnicy

17 września 2019 19:22. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Takim wynikiem „popisał się” 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany przez policjantów. Losem mężczyzny, który w takim stanie wsiadł za kółko zajmie się sąd. Na 10 lat mężczyzna może też stracić prawo jazdy.

29-latek jechał swoim samochodem ulicą Księcia Bolka w Świdnicy. To tam został zatrzymany przez policjantów. Najwidoczniej nie słyszał o licznych apelach funkcjonariuszy o to, by zachować rozwagę i nie wsiadać za kierownicę po tym, jak wcześniej pijemy alkohol.

Niechlubnemu rekordziście zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

REKLAMA

Tymczasem policjanci ponawiają swój apel. Piłeś – nie jedź! Badania laboratoryjne wskazuję, że przy stężeniu alkoholu w przedziale od 1,2 do 1,6 promila wydłużenie czasu reakcji w stosunku do osoby trzeźwej wynosi około pół sekundy, a więc około pięćdziesiąt procent – informują policjanci ze Świdnicy.

Dodatkowo rozproszona jest nasza uwaga. Nie potrafimy ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Kierowca po alkoholu jest niebezpieczny nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 września 2019 19:22
`