34-latek podejrzany o usiłowanie gwałtu na terenie Czech! Mężczyznę zatrzymano w powiecie kamiennogórskim

2 listopada 2022 14:02. Fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mężczyznę zatrzymano na terenie jednej z miejscowości powiatu kamiennogórskiego. 34-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania gwałtu na terenie Czech. Drugi posiadania treści o charakterze pedofilskim.

Międzynarodowa współpraca, która ma miejsce w terenach przygranicznych pozwala na szybkie działanie w momencie popełnienia przestępstwa. Tak było i w tym wypadku, kiedy kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o przestępstwie o charakterze seksualnym popełnionym na terenie Czech – informuje kamiennogórska policja.

Policjanci pracujący na terenie powiatu kamiennogórskiego otrzymali rysopis poszukiwanego mężczyzny. Jeden z mundurowych, spacerując po jednej z miejscowości powiatu kamiennogórskiego zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy i wezwał posiłki. W ciągu kolejnych kilkunastu minut zatrzymano 34-latka.

REKLAMA

Drobiazgowo wykonywane czynności procesowe, w trakcie których policjanci z Kamiennej Góry zabezpieczyli kluczowy materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących usiłowania gwałtu na terenie Czech oraz posiadania treści o charakterze pedofilskim – informuje policja.

Decyzją sądu mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. 34-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 listopada 2022 14:02
`