33-latka poszukiwanego dziewięcioma listami gończymi zatrzymała wałbrzyska policja. Wałbrzyszanin trafi za kratki

28 września 2022 08:32. Budynek byłego aresztu śledczego w Wałbrzychu .18.04.2018 r. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do zatrzymania doszło wczoraj rano w jednym z wałbrzyskich mieszkań. Poszukiwany od dłuższego czasu ukrywał się za granicą, wrócił jednak do Wałbrzycha i tu trafił w ręce mundurowych. 33-latek był poszukiwany aż dziewięcioma listami gończymi za popełnione wcześniej przestępstwa. Cztery najbliższe lata spędzi w więzieniu.

 Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie jednego ze skandynawskich krajów. Na początku tego tygodnia otrzymali jednak informację, że 33-latek wrócił do Polski i obecnie przebywa w naszym mieście. We wtorek z samego rana udali się więc pod wytypowany przez siebie adres na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. To był strzał w tzw. dziesiątkę. Wykonane w ostatnim czasie przez mundurowych czynności operacyjne ostatecznie doprowadziły więc do zatrzymania mężczyzny – informuje wałbrzyska policja.

Wałbrzyszanin był poszukiwany za kradzieże i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Tam spędzi cztery lata i jeden miesiąc.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 września 2022 08:32
`