„Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Rusza kolejna edycja programu

26 stycznia 2018 10:18. Fot. użyczona / FRW Media Group Sp. z o.o.

Tematy: 


Rusza 13. edycja akcji społecznej „Bezpieczny Kierowca”. W ramach przedsięwzięcia, od samego początku wspieranego przez Toyotę Motor Manufacturing Poland bezpłatnie przeszkolono już prawie 2300 osób! W tym toku, za sprawą głównego sponsora, uczestnicy poznają najnowsze technologie Toyoty wspomagające  pracę kierowcy oraz rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Szkolenia prowadzone będą przede wszystkim przy użyciu samochodów hybrydowych.

– Już od lat uczestnicy naszych szkoleń cześć ćwiczeń wykonują w samochodach hybrydowach. Niewątpliwie Toyota Prius była dla wielu pierwszym zetknięciem z pracą silnika hybrydowego – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i organizator akcji prowadzonej od 2016 roku. – Tym razem do dyspozycji będziemy mieli cały wachlarz hybrydowych modeli. Chcemy nagłośnić fakt, że to właśnie w Wałbrzychu od jesieni tego roku produkowane będą przekładnie do napędów hybrydowych, a w zakładzie Toyoty w Jelczu-Laskowicach od 2019 roku silniki stosowane w hybrydach – podkreśla.

Każdy uczestnik bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego w praktyce pozna też Toyota Safety Sense, czyli innowację w bezpieczeństwie, którą Toyota wprowadziła w 2015 roku.

REKLAMA

Fot. użyczona / FRW Media Group Sp. z o.o.

W tym roku za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, do akcji bezpłatnie będzie mogło dołączyć kolejne sto osób.

Szkolenia z naboru otwartego dla mieszkańców regionu obędą się w trzech edycjach. Rozpocznie je walentynkowy kurs dla par, zaplanowany w na 17-18 lutego. Następnie, w terminie 10-11 marca, odbędzie się spotkanie tylko dla pań z okazji Dnia Kobiet w terminie 10-11 marca. Ostatnie szkolenie przeznaczone będzie dla samych panów i odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. Wszystkie spotkania skończą się eliminacjami do finału konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Z kolei 3 maja, podczas Mocy Maszyn w Starej Kopalni w Wałbrzychu przewidziany jest finałowa rywalizacja dla pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland.

Ostateczna walka o tytuł odbędzie się w zupełnie nowej formule podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2018 10:18
`