W Rzeczcie ruszyły wyciągi, na stokach pojawili się narciarze

27 grudnia 2017 17:39. fot. użyczona. UG Walim

Tematy: 


Jak na narty – to tylko do Rzeczki w Gminie Walim. Panują tu wprost idealne warunki narciarskie. Sezon na białe szaleństwo na stoku właśnie się zaczyna.

Gmina Walim położona w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień “obcuje” z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic, oprócz wielu atrakcji turystycznych, m.in. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody, urokliwe kościoły i stare cmentarze, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Gmina Walim pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się działalnością artystyczną oraz użytkową.

Nawet zimą w naszej Krainie sowiogórskich tajemnic nikt nie będzie się nudził. Delikatne opady śniegu, kilkustopniowy mróz oraz pracujące armatki śniegowe, przyczyniły się do stworzenia wprost idealnych warunków do uprawiania różnorodnych sportów zimowych na terenie naszej gminy. Wyglądając za okna swoich domostw, trudno uwierzyć w to, że nawet w tej chwili można zażyć “białego szaleństwa”. Tak to prawda, gdyż w miejscowości Rzeczka działają wyciągi narciarskie z naśnieżanymi i oświetlanymi stokami, na których wprawni narciarze mogą do woli szusować na stokach. Dla osób pragnących nauczyć się obcowania z nartami, czy też deską snowboardową przygotowano indywidualne szkolenia. Każdy amator śnieżnych atrakcji znajdzie tu coś interesującego dla siebie – od profesjonalnego narciarstwa po wesołą i beztroską zabawę na śniegu. W sezonie “białego szaleństwa” fani narciarstwa zjazdowego do wyboru mają:

REKLAMA

Kompleks wyciągów narciarskich “Górnik” to cztery wyciągi z czego trzy orczykowe i jeden talerzykowy o długości od 380 do 600 metrów i różnicy poziomów od 74 do 100 m, w tym dwa są oświetlone. Wyciągi posiadają dośnieżanie armatkami śnieżnymi. Są tu zróżnicowane trasy – od łatwych do trudnych – których czas zjazdu wynosi 3 – 4 minuty. Na miejscu działają liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – z możliwością wykupienia lekcji nauki narciarstwa zjazdowego u instruktorów PZN. Dla maluchów przygotowano oddzielny stok typu „babylift”, gdzie z dala od dorosłych narciarzy – szkraby uczą się w swoim towarzystwie. Wytyczone są też trasy dla snowtubingu, czyli zjeżdżania na dmuchanym kole. Więcej informacji można uzyskać na KWN Górnik -ośrodek narciarski nartyrzeczka.com lub www.facebook.com-KWN-Górnik

Wyciąg narciarski” Na Stoku” jest zawsze odpowiednio przygotowany przez ratrak oraz dośnieżany przez armatki śnieżne. Trasa zjazdowa o długości 500 metrów , przeznaczona jest dla wymagających narciarzy. Natomiast polana przy stoku, idealnie nadaje się dla początkujących. Osobom stawiającym pierwsze kroki, przeznaczono miejsce z darmowym wyciągiem typu „babylift”. Na terenie ośrodka działa także szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami. Pomogą oni w pierwszych szusach oraz w doskonaleniu techniki jazdy na nartach. Więcej informacji na Ośrodek Wypoczynkowy – Na Stoku nastoku.info lub www.facebook.com-NaStoku.

Zanim wybierzecie się na stoki warto “zerknąć” na wyżej wymienione strony, tak aby na bieżąco śledzić warunki, jakie panują na stokach oraz w jakich terminach i godzinach są czynne.

Zapraszamy do Gminy Walim, do skorzystania z uroków zimy i odwiedzenia naszych atrakcji turystycznych. Świeże górskie powietrze z pewnością pozwoli wypocząć, przynosząc odrobinę wytchnienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 grudnia 2017 17:39
`