Dzierżoniów: 300 policjantów zatrzymało… 2 osoby

22 kwietnia 2018 14:05.

Tematy: 


Spektakularna akcja policji w Dzierżoniowie przyniosła mało spektakularne rezultaty. Prawie 300 (trzystu) agentom ABW, antyterrorystom wspomaganym przez policyjny śmigłowiec oraz oddziałom prewencji z Dolnego Śląska, którzy wczoraj (sobota, 21. kwietnia 2018 r.) w godzinach wieczornych przeprowadzili akcję wymierzoną przeciw zbierającym się w mieście neofaszystom udało się zatrzymać aż… dwie osoby: Krzysztofa S. (pseud. „Słowik”) jednego z liderów polskich neonazistów oraz Piotra G. (pseud. „Dziki”).

Dziennikarzom Gazety Wyborczej udało się ustalić tożsamość jednego z zatrzymanych.

Zatrzymani to główni organizatorzy koncertu, jaki miał się odbyć w jednym z dzierżoniowskich lokali. Prokuratora nie ujawnia szczegółów akcji, wiadomo jedynie, że zatrzymani w poniedziałek rano mają być dowiezieni do prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie zostaną przysłuchani i zostaną im postawione zarzuty, prawdopodobnie propagowania treści faszystowskich.

W ręce policji wpadł „spektakularny łup” w postaci banerów i flag, jakimi przyozdobiony było miejsce koncertu. Poza tym policjanci dokonali przeszukania kilkunastu lokali i samochodów. Nie potwierdzono użycia broni.

Przypomnijmy: wczoraj w godzinach popołudniowych policja, wyłączywszy uprzednio z ruchu 4 ulice w centrum Dzierżoniowa, przeprowadziła spektakularną akcję skierowaną przeciwko neofaszystom, przybyłem do miasta na koncert jaki miał się tam odbyć. Akcja przygotowywana była kilka tygodni wcześniej, była częścią śledztwa dotyczącego zorganizowanego w ubiegłym roku podobnego koncertu w Grodziszczu pod Świdnicą. Działania policji trwały do późnych godzin nocnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 kwietnia 2018 14:05
`