300 nowych miejsc pracy. Mercedes będzie produkował w Jaworze baterie do aut

22 stycznia 2019 13:14. Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars (L) i premier Mateusz Morawiecki (P) w KPRM. Fot. użyczone / KPRM

Tematy: 


Ponad trzysta miejsc pracy powstanie w nowej fabryce baterii do samochodów w Jaworze. Inwestycję zapowiedział Mercedes-Benz Cars. Nowy zakład wpisuje się w rozwój elektromobilności w Polsce i na świecie. Mercedes w ciągu trzech najbliższych lat chce przeprowadzić elektryfikację całego swojego portfolio. To druga inwestycja koncernu w Jaworze, na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wcześniej rozpoczęto budowę fabryki zaawansowanych technologicznie silników.

Dolnośląska fabryka będzie dziewiątą tego typu fabryką koncernu na świecie. Seryjna produkcja ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Inwestycja pochłonie około 400 milionów złotych. Zakład ma produkować około 100 tysięcy baterii rocznie. Stanie obok budowanej już fabryki silników.

O nowej inwestycji na wspólnym briefingu prasowym poinformowali w Warszawie premier Mateusz Morawiecki oraz Markus Schäfer, członek zarządu ds. produkcji i łańcucha dostaw Mercedes-Benz Cars.

REKLAMA

– Decyzja Mercedes-Benz Cars o rozpoczęciu produkcji baterii elektrycznych do nowego typu pojazdów w Jaworze pokazuje, że firmy, które rozpoczęły działalność w naszym kraju pozytywnie oceniają klimat inwestycyjny i chcą dalej się tu rozwijać. Jesteśmy świadkami rewolucji przemysłowej 4.0, w której Polska odgrywa wiodącą rolę. Tym bardziej cieszy fakt, że w Jaworze będą produkowane nie tylko tradycyjne silniki, ale także serca samochodów przyszłości, czyli baterie elektryczne – mówił na konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki.

W pierwszej fabryce koncernu w Jaworze, jeszcze w tym roku ma rozpocząć się produkcja czterocylindrowych silników do pojazdów hybrydowych i konwencjonalnych. Ten zakład zatrudni ponad tysiąc osób.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 stycznia 2019 13:14
`