Dodano: 19 stycznia 2022 14:29

nasz news 30 milionów na Stadion Górnika? Zaskakująca pozycja na liście inwestycji w Kancelarii Premiera Rady Ministrów

Tematy: 


Czy rząd przeznaczy 30 milionów złotych na remont stadionu Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście? Może na to wskazywać slajd, jaki pojawił się na spotkaniu zorganizowanym dla części samorządowców regionu wałbrzyskiego w Kancelarii Rady Ministrów. Pośród kilkunastu zaplanowanych lub będących w trakcie realizacji inwestycji znalazł się remont stadionu Górnika. Ze slajdu wynika, że rząd przeznaczyć by miał na jego rewitalizację 30 milionów złotych. Data sugeruje, że inwestycja zaplanowana jest na ten rok.

Przypomnijmy, że 16-go września na konto Wałbrzycha spłynęły 24,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wówczas minister Dworczyk sugerował, żeby przeznaczyć je właśnie na remont stadionu. Większość z tych pieniędzy została przeznaczona jednak na cele społeczne, przede wszystkim na remont Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Na prace rewitalizacyjne na stadionie wydano 3 miliony złotych. Za te pieniądze wybudowany ma zostać  skatepark, boisko treningowe i uporządkowany teren wokół głównej płyty.

Tymczasem jak wynika z opublikowanego w internecie zdjęcia rząd planuje wydać na całkowity remont obiektu niebagatelne 30 milionów złotych. Czy będzie to dotacja celowa, czy też kolejna transza pieniędzy z Polskiego Ładu i jedynie sugestia, aby wyremontować za to stadion – przekonamy się zapewne już za kilka tygodni.  Zapytany przez nas rzecznik Urzędu MIasta w Wałbrzychu Edward Szewczak zapewnia, że ze strony rządy nie ma żadnych informacji dotyczących takiej inwestycji.

 

Źródło: Michał Dworczyk

Źródło: Michał Dwoorczyk

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także