29-latek podpalił dwa samochody, robotę zleciła mu 82-latka, która nie lubiła sąsiadów

17 maja 2019 11:21. 29-latek przyznał się do winy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


29-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który jest podejrzany o podpalenie we wrześniu ubiegłego roku dwóch samochodów zaparkowanych w Wałbrzychu zatrzymała policja. W sprawę może być zamieszana także 82-latka, wynika z ustaleń wałbrzyskich policjantów.

29-latek został zatrzymany w środę. Do podpalenia doszło w połowie września ubiegłego roku. Mężczyzna zniszczył dwa samochody zaparkowane przy ulicy Zamoyskiego w Wałbrzychu, straty oszacowano na blisko 155 tysięcy złotych. Mężczyznę zatrzymano przy ulicy Świętej Barbary w jego mieszkaniu, w którym funkcjonariusze, w jednej z kratek wentylacyjnych znaleźli także narkotyki.

Mężczyzna przyznał się do winy i stwierdził, że do przestępstwa namówiła go 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która miała konflikt z sąsiadami. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta za podpalenie aut zaproponowała 29-latkowi 4 tysiące złotych.

REKLAMA

To jednak nie koniec długiej listy występków 29-latka, bo mężczyzna przyznał się także do kradzieży motocykla o wartości dwóch tysięcy złotych.

Zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa usłyszała także 82-latka. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia, kobieta może trafić za kratki nawet na pięć lat. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2019 11:21
`