29. Festiwal Kwiatów i Sztuki Zamek Książ. Uwaga! Parkingi zamknięte!

28 kwietnia 2017 15:32. Z powodu rozmiękłego podłoża zecydowano się zamknąć parkingi na łąkach przy ulicy Piastów Śląskich podczas 29. Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Książu. fot. jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jeśli jutro (sobota) dopisze pogada, a 29. Festiwal Kwiatów i Sztuki zdecyduje się odwiedzić podobna ilość turystów co w zeszłym roku, to Wałbrzych może czekać samochodowy armagedon. Z powodów całkowicie rozmiękłego podłoża Stado Ogierów Książ zdecydowało o czasowym (sobota, 29.04) zamknięciu dwóch największych parkingów zlokalizowanych na łąkach przy ulicy Piastów Śląskich. Do dyspozycji kierowców pozostaje więc jedynie niewielki Parking położony na tzw „starym hipodromie”, na którym na codzień parkują goście odwiedzający Zamek oraz tzw „górny parking, przy ulicy jeździeckiej. Niestety, na oba parkingi zmieści się łącznie „ledwie” kilkaset samochodów, co przy zeszłorocznej ilości prawie 20 tysięcy aut, jakie przewinęły się przez książańskie parkingi jest kroplą w morzu potrzeb.

– Próbowaliśmy przejechać łąkę przeznaczoną na parking samochodem z napędem na 4 koła i ugrzęźliśmy po kilkudziesięciu metrach. Podłoże jest całkowicie rozmiękłe, absolutnie nie nadaje się do parkowania samochodów. Już po kilku minutach zamieniłoby się w błotne grzęzawisko, z którego musielibyśmy wyciągać każdy samochód. Stąd decyzja o wyłączeniu łąk ze strefy parkowania – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Monika Słowik, kierownik  Stada Ogierów Książ.

Zmotoryzowanych gości prosimy by kierowali się na parking główny (tzw. górny) lub na parking przy Centrum Handlowym Auchan przy ul. Wieniawskiego 19 (korzystając z mapki), skąd cyklicznie będą odjeżdżać autobusy na teren Festiwalu Kwiatów. Będziemy Państwa informować na bieżąco o dostępności parkingów i miejsc parkingowych. Godziny odjazdów można znaleźć tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-kwiatow#dojazd-i-parking . Zarząd Zamku Książ, Stada Ogierów w Książu oraz organizatorzy 29. Festiwalu Kwiatów i Sztuki Zamek Książ 2019 przepraszają za niedogodności, zarazem prosząc o cierpliwość i wyrozumiałość w sytuacji, na którą jako organizatorzy nie mieli wpływu.

REKLAMA

Parking na przy starym hipodromie będzie jedynym czynnym parkingiem w przy ulicy Piastów Śląskich podczas 29. Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Książu. fot. jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2017 15:32
`