28-latek zaproponował policjantowi łapówkę. Stanie przed sądem, może długo posiedzieć

16 kwietnia 2022 12:41. Źródło: KPP Kamienna Góra

Tematy: 


Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyznę, który kilka dni temu zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności i wypuszczenie go na wolność. W zamian zaproponował 30 tysięcy złotych.

Kłopoty mężczyzny zaczęły się kilka godzin wcześniej, kiedy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po niezbyt długim pościgu został ujęty na własnej posesji. Agresywny i wulgarny został skuty i odstawiony do policyjnej izby zatrzymanych w Kamiennej Górze. Był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Zdesperowany i niezbyt trzeźwo myślący zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 30 tysięcy złotych w zamian za uwolnienie i odstąpienie od wykonywanych czynności.  To pogrążyło go zupełnie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Prokurator nałożył na niego środku zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem. Za próbę skorumpowania policjanta grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 kwietnia 2022 12:41
`