25 mln zł na zajęcia dodatkowe w podstawówkach. Samorząd województwa chce integrować uczniów po pandemii

20 maja 2021 10:18. fot. pixabay.com

Kasę szkoły będą mogły przeznaczyć na organizację warsztatów, dodatkowych zajęć czy wycieczek. Idea projektu jest prosta, władze regionu chcą ponownie zintegrować uczniów, którzy przez kilka miesięcy nie mogli się ze sobą widywać. Dofinansowanie dla jednej klasy ma wynieść maksymalnie tysiąc złotych.

Nasze dzieci, uczniowie, szczególnie ci młodsi przez rok nie mieli kontaktu ze swoimi rówieśnikami. W ramach rekompensaty, ale i szybszego wychodzenia ze skutków pandemii, jako województwo proponujemy konkurs wsparcia dla młodych Dolnoślązaków – mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Propozycja skierowana jest do wszystkich podstawówek w regionie. Kasa nie będzie jednak przyznawana z automatu. Organ prowadzący daną placówkę, gmina czy powiat, lub dyrektor upoważniony muszą złożyć odpowiedni wniosek. Dokumenty będą przyjmowane od 7 lipca.

REKLAMA

Można składać wnioski na zajęcia dodatkowe, korepetycje, ale również doskonalenie umiejętności dla uczniów wybitnych. Szeroki wachlarz, do wyboru wsparcia dla uczniów, to organy prowadzące będą decydować na czym chcą się skoncentrować – mówi wicemarszałek, Marcin Krzyżanowski.

W ramach dofinansowania można organizować wycieczki, pod warunkiem, że będą w nich elementy edukacyjne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 maja 2021 10:18
`