25. Finał WOŚP. 132 tysiące na wałbrzyskim koncie WOŚP

16 stycznia 2017 11:38. Wolontariusze kwestujący na Piaskowej Górze podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot. Krysia Lemańska / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już wiemy, że padł rekord. W Wałbrzychu, podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 200 wolontariuszy kwestujących w całym mieście oraz to co zebrały licytujący na scenie dało w sumie  rekordową kwotę ponad 132 tysięcy złotych. Dziennik Wałbrzych aktywnie uczestniczył w Finale – na naszym profilu facebookowym przez cały dzień mogliście oglądać transmisje na żywo ze sztabu WOŚP w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Informację potwierdził dyrektor WOK – Jarosław Buzarewicz. Do momentu pisania tego tekstu – (poniedziałek, 16 stycznia) godz. 11.30) na wałbrzyskie konto wpłynęło 132 tysiące złotych. Do przeliczenia zostały jeszcze 2 puszki.

Jak podkreśla Jarosław Buzarewicz, to najwieksza kwota jaką udało się zebrać w historii wałbrzyskich finałów. Wszystko to dzięki  zaangażowaniu wszystkich biorących udział w tym gigantycznym przedsięwzięciu, oraz przede wszystkim ofiarności wałbrzyszan.

REKLAMA

Rekordowa kwota została wylicytowana za złote serduszko, które zostało sprzedane za 5200 zł. Za lalkę z Teatru Lalki i Aktora zapłacono 2 tysiące złotych. Nowego, honorowego właściciela znalazła góra Chełmiec, którą wylicytowano za 700 zł. Właściciel poza honorowym akt własności wziął na siebie pełen pakiet obowiązków: m.in. zobowiązany jest do dbałości o zwierzęta, porządkowania szlaków turystycznych, usuwania zalegającego runa leśnego etc.. Wszystko oczywiście w zakresie proporcjonalnym do możliwości.

Kwestujący przez ponad 3 godziny na Podzamczu, Piaskowej Górze i Śródmieściu prezydent Roman Szełemej zebrał do puszki prawie 1800 zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 stycznia 2017 11:38
`