Dodano: 16 września 2020 14:51

24 mln od rządu jednak nie na remont stadionu. Wiemy na co zostaną wydane

Tematy: 


Jedynie 3 z 24 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone zostaną na prace związane z rewitalizacją stadionu na Nowym Mieście. Jednak i tu nie należy się spodziewać wielkiej zmiany: – Pieniądze przeznaczone zostaną na uaktualnienie dokumentacji projektowej i część prac rozbiórkowych na obiekcie –  poinformował Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego magistratu. Miasto nie wyklucza jednak szerszych prac. Tu urzędnicy nie ukrywają, że liczą na obiecaną przez ministra Dworczyka pomoc rządową.

Większość pieniędzy w rządowego Funduszu przeznaczona zostanie na cele społeczne. Za około 9 milionów złotych wyremontowany zostanie budynek byłego domu dziecka przy ulicy Moniuszki 118. Po remoncie znajdzie tam swoją nową siedzibę Ośrodek Socjoterapii Młodzieżowej.  Część pieniędzy pochłonie remont stojącej przy rondzie Solidarności i ulicy Moniuszki reprezentacyjnej willi, należącej niegdyś do straży pożarnej. Tam trafią organizacje pozarządowe, seniorzy i grupy młodzieżowe.

3 miliony złotych kosztował będzie remont budynku przy ulicy Beethovena. Powstanie tam zupełnie nowa noclegownia oraz mieszkania socjalne.

To wszystko, na co starczyło rządowych pieniędzy. Warto dodać, że wydatki inwestycyjne gminy Wałbrzych  to około 300 mln złotych rocznie. 24 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to zaledwie 7% tej kwoty.

Budynek przy ulicy Matejki 5 w Wałbrzychu, była siedziba Państwowej Straży Pożarnej . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015