Dodano: 16 września 2020 14:51

24 mln od rządu jednak nie na remont stadionu. Wiemy na co zostaną wydane

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Jedynie 3 z 24 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone zostaną na prace związane z rewitalizacją stadionu na Nowym Mieście. Jednak i tu nie należy się spodziewać wielkiej zmiany: – Pieniądze przeznaczone zostaną na uaktualnienie dokumentacji projektowej i część prac rozbiórkowych na obiekcie –  poinformował Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego magistratu. Miasto nie wyklucza jednak szerszych prac. Tu urzędnicy nie ukrywają, że liczą na obiecaną przez ministra Dworczyka pomoc rządową.

Większość pieniędzy w rządowego Funduszu przeznaczona zostanie na cele społeczne. Za około 9 milionów złotych wyremontowany zostanie budynek byłego domu dziecka przy ulicy Moniuszki 118. Po remoncie znajdzie tam swoją nową siedzibę Ośrodek Socjoterapii Młodzieżowej.  Część pieniędzy pochłonie remont stojącej przy rondzie Solidarności i ulicy Moniuszki reprezentacyjnej willi, należącej niegdyś do straży pożarnej. Tam trafią organizacje pozarządowe, seniorzy i grupy młodzieżowe.

3 miliony złotych kosztował będzie remont budynku przy ulicy Beethovena. Powstanie tam zupełnie nowa noclegownia oraz mieszkania socjalne.

REKLAMA

To wszystko, na co starczyło rządowych pieniędzy. Warto dodać, że wydatki inwestycyjne gminy Wałbrzych  to około 300 mln złotych rocznie. 24 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to zaledwie 7% tej kwoty.

Budynek przy ulicy Matejki 5 w Wałbrzychu, była siedziba Państwowej Straży Pożarnej . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także