Dodano: 29 stycznia 2022 10:36

235 wałbrzyskich wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie jutro na ulice polskich miast i wsi, żeby zbierać pieniądze na rzecz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż 30, jubileuszowy finał przebiegał będzie w cieniu pandemii w Wałbrzychu, podobnie jak w całym kraju, zaplanowano mnóstwo atrakcji. O tym jak będzie wyglądał 30, wałbrzyski finał WOŚP Jacek Zych pytał Jarka Buzarewicza z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

– Na ulicach Wałbrzycha od godzin porannych będzie kwestować 235 wolontariuszy, to ich wypatrujcie. Każdy wolontariusz jest oczywiście wyposażony w puszkę,  również ma identyfikator z imieniem i nazwiskiem. Ważne jest, żebyście zwracali uwagę – musi być aktualna data, musi być aktualny numer finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestujemy po raz 30. 

Wolontariusze oczywiście kwestowali będą na terenie całego miasta, jednak główny sztab i centrum wydarzeń jak co rok skupione będzie wokół Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Starej Kopalni. To właśnie tu, od wczesnego popołudnia trwały będą orkiestrowe wydarzenia i licytacje. Tradycyjnie już wylicytować będzie można  złote serduszko, będą prace podarowane przez wałbrzyskich artystów. Ale licytacji to nie wszystko. 

REKLAMA

– Koncerty – w tym roku scenę otwieramy dla wałbrzyszan. strefa relaksu, strefa zabawy dla dzieci, będziemy także edukować, pokazywać jak udzielać pierwszej pomocy. To wszystko będzie działo się właśnie tutaj, na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Oficjalnie, o godzinie 20, finał zakończy światełko do nieba. Mówię oficjalnie, ponieważ wolontariusze w sztabie do późnych godzin wieczornych liczyli będą pieniądze. W ubiegłym roku poprzeczka zawieszona została bardzo wysoko – zebrano rekordowe 201 tysięcy złotych. Wszyscy w Wałbrzychu mają nadzieję, że ta kwota zostanie, jak przez kilka poprzednich lat, pobita z nawiązką. 

29 Finał WOŚP. Stara Kopalnia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

29 Finał WOŚP. Stara Kopalnia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13.01.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

29 Finał WOŚP. Stara Kopalnia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wałbrzyski Sztab WOŚP w SP 26 na Podzamczu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

28. Finał WOŚP. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej kwestował na Piaskowej Górze. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także