22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin przyznał się do winy. Był zakochany w matce dziewczynki?

17 czerwca 2019 11:36. Konferencja prasowa po ujawnieniu sprawcy brutalnego morderstwa 10-letniej dziewczynki z Mrowin. 16.06,2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mężczyzna przyznał się do winy, poinformował w TVN24 Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Przypomnijmy, 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Ciarka przyznał, że śledztwo w tej sprawie  było bardzo trudne, a sama zbrodnia została tak zaplanowana i przygotowana by kierować śledczych i policjantów na fałszywe tropy.

Natomiast o tym, że mężczyzna znał się z matką dziewczynki informuje radio RMF FM. Z informacji, do których dotarli reporterzy stacji wynika, że kochał się w kobiecie, która poświęcała jego zdaniem zbyt dużo czasu córce. 22-latek miał być zazdrosny.

REKLAMA

Fakt, że początkowo śledczy mówili o zbrodni na tle seksualnym miał wynikać z tego, że 22-latek próbował w ten sposób pokierować śledczych na fałszywy trop.

Czynności w tej sprawie wciąż trwają. Dziś śledczy mają podjąć decyzję o wniosku o tymczasowy areszt i ewentualnej wizji lokalnej.

Przypomnijmy, 22-latka zatrzymano wczoraj po południu we Wrocławiu. Później mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Przesłuchanie trwało ponad cztery godziny. Śledczy poinformowali jedynie, że nie jest to mieszkaniec powiatu świdnickiego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 czerwca 2019 11:36
`