„21 x Nowy Jork” + spotkanie z reżyserem Piotrem Stasikiem

8 sierpnia 2017 17:47. Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Sokołowski Kinoteatr Zdrowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z reżyserem nominowanym do Europejskiej Nagrody Filmowej, autorem filmu „21 x Nowy Jork” – Piotrem Stasikiem.

Nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej dokumentu Piotra Stasika nie mogło zabraknąć w Kinoteatrze Zdrowie. Zapraszamy na projekcję i spotkanie z reżyserem, który w niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 20.00 przyjedzie do Sokołowska prosto z wrocławskich Nowych Horyzontów.

21 osób spotkanych w nowojorskim metrze – 21 intymnych opowieści

REKLAMA

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.

Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli… starczy nam odwagi. „21 x Nowy Jork” może być opowieścią o tobie.

Film Piotra Stasika zyskał uznanie na zagranicznych i polskich festiwalach filmowych, otrzymując m.in. nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej i specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Zapraszamy również na pozostałe projekcje podczas długiego weekendu w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko:

11.08 | 20:00 „Aquarius”, reż. Kleber Mendonca Filho MIĘDZYPOKOLENIOWE PROJEKCJE FILMOWE

12.08 | 20:00 „Jak Bóg da”, reż. Edoardo Maria Falcone

13.08 | 12:00 „Zielona szkoła”, reż. Simone van Dusseldorp

13.08 | 17:00 „Moonlight”, reż. Barry Jenkins

14.08 | 20:00 „Szwedzka teoria miłości”, reż. Erik Gandini

15.08 | 12:00 „Kacper i Emma jadą w góry”, reż. Arne Lindtner Naess

15.08 | 20:00 „Fukushima, moja miłość”, reż. Doris Dorrie

Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko został reaktywowany po ponad 20 latach przez Fundację Sztuki Współczesnej IN SITU. Repertuar można znaleźć na stronie www.kinozdrowie.pl i www.sokolowsko.org. Bilety kosztują 10 zł (ulgowe dla dzieci, młodzieży i seniorów) i 12 zł (normalne).

Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 sierpnia 2017 17:47
`