21. Toyota Półmaraton nie odbędzie się. Co z tymi, którzy zapłacili wpisowe?

14 maja 2020 13:07. 21.08.2016 Wałbrzych. 2500 zawodników stanęło na starcie 17. Toyota Półmaratonu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tegoroczny, 21. Toyota Półmaratonu nie odbędzie się. Taką decyzję ogłosili dziś w południe organizatorzy, czyli wałbrzyski Aqua Zdrój. Jako powód podają wciąż obowiązujący stan epidemii oraz niepewną i trudną do przewidzenia sytuację imprez masowych. W oświadczeniu przysłanym do redakcji czytamy:

– Wyjątkowa i trudna sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym nie oszczędziła także największej imprezy sportowej w Wałbrzychu. Działając w poczuciu odpowiedzialności, w sytuacji trwającego zagrożenia epidemiologicznego, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uczestników biegu podjęto decyzję o odwołaniu XXI Toyota Półmaraton Wałbrzych.

Nie była to łatwa decyzja dla organizatorów, niestety w tak niepewnej sytuacji nieunikniona. W podobnej sytuacji znalazło się wielu organizatorów i miast gospodarzy imprez masowych. W warunkach tak dużej niepewności, co do rozwoju sytuacji, terminu trwania ograniczeń w organizacji imprez masowych, i warunków bezpieczeństwa organizacji tego typu wydarzeń, utrzymanie terminu biegu byłoby zbyt ryzykowane.

REKLAMA

Jednocześnie organizatorzy gwarantują zwrot pieniędzy osobom, które już wpłaciły opłatę startową. Proszą jednocześnie o rozważenie przeniesienia wpisowego na przyszłoroczną edycję imprezy. Na zachętę, dla tych którzy przeniosą uczestnictwo na przyszły rok, przewidzieli możliwość zaprojektowania własnego numeru startowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 maja 2020 13:07
`