21-latek próbował udusić policjantkę. W czasie zatrzymania padły strzały

20 grudnia 2019 16:17. fot. ilustracyjne / DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Z pozoru zwykła czynność zakończyła się oddaniem strzałów, gdy życie jednej z policjantek było zagrożone – informują policjanci z Dzierżoniowa. Do groźnej sytuacji doszło w miniony poniedziałek w Piławie Górnej, gdzie policjantki miały zatrzymać poszukiwanego mężczyznę.

21-latek ukrywał się przed sądem, dlatego wydano nakaz zatrzymania. Zgodnie z ustaleniami policji mężczyzna miał przebywać w jednym z lokali gastronomicznych. W trakcie legitymowania próbował oszukać funkcjonariuszki. Gdy policjantki zorientowały się, że mężczyzna próbuje podawać błędne dane podjęły decyzję o zatrzymaniu.

To w tym momencie 21-latek zaczął uciekać. W czasie pościgu policjantki rozdzieliły się. Jedna z nich weszła na porośnięty krzewami teren, tam została zaatakowana. W czasie szarpaniny mężczyzna zaczął dusić policjantkę. Z pomocą nadbiegła druga funkcjonariuszka, która widząc, że życie partnerki jest zagrożone zdecydowała się oddać strzały ostrzegawcze. Mężczyzna jednak nie reagował. Udało się go obezwładnić dopiero dzięki pomocy przypadkowego przechodnia.

REKLAMA

21-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu nawet kara dożywocia.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2019 16:17
`