21-latek próbował udusić policjantkę. W czasie zatrzymania padły strzały

20 grudnia 2019 16:17. fot. ilustracyjne / DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Z pozoru zwykła czynność zakończyła się oddaniem strzałów, gdy życie jednej z policjantek było zagrożone – informują policjanci z Dzierżoniowa. Do groźnej sytuacji doszło w miniony poniedziałek w Piławie Górnej, gdzie policjantki miały zatrzymać poszukiwanego mężczyznę.

21-latek ukrywał się przed sądem, dlatego wydano nakaz zatrzymania. Zgodnie z ustaleniami policji mężczyzna miał przebywać w jednym z lokali gastronomicznych. W trakcie legitymowania próbował oszukać funkcjonariuszki. Gdy policjantki zorientowały się, że mężczyzna próbuje podawać błędne dane podjęły decyzję o zatrzymaniu.

To w tym momencie 21-latek zaczął uciekać. W czasie pościgu policjantki rozdzieliły się. Jedna z nich weszła na porośnięty krzewami teren, tam została zaatakowana. W czasie szarpaniny mężczyzna zaczął dusić policjantkę. Z pomocą nadbiegła druga funkcjonariuszka, która widząc, że życie partnerki jest zagrożone zdecydowała się oddać strzały ostrzegawcze. Mężczyzna jednak nie reagował. Udało się go obezwładnić dopiero dzięki pomocy przypadkowego przechodnia.

21-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu nawet kara dożywocia.

 

Dodano: 20 grudnia 2019 16:17
`