208 tysięcy złotych dla Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia na remonty dróg

24 czerwca 2019 17:36. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

208 tysięcy złotych otrzymały z Urzędy Marszałkowskiego gminy Jedlina Zdrój, Walim i Głuszyca na remont i budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dziś przedstawiciele tych gmin odebrali promesy środków z rąk wicemarszałka województwa Marcina Gwoździa.

Pieniądze na drogi dojazdowe do gruntów rolnych trafiły do Jedliny Zdroju – na budowę drogi w Kamieńsku 91.500 zł, Głuszycy – droga w  Łomnicy 91.200 zł, i w Walimiu, na remont drogi w Zagórzu Śląskim – 25.200 zł.

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji.

REKLAMA

– Każdego roku wspieramy dolnośląskie samorządy i przekazujemy im pieniądze na tak ważne inwestycje w gminach. W tym roku, dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych – mówi wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Jedlina Zdrój, Głuszyca i Walim znalazły się wśród  91 gmin i 22 powiatów na Dolnym Śląsku, które otrzymają z Urzędu Marszałkowskiego środki na ochronę rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2019 17:36
`