2 promile alkoholu u ukraińskiego kierowcy „dwójki”

4 listopada 2019 10:30. Autobus SKA nr 2. Fot. ilusttracyjna, archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany przez policję kierowca wałbrzyskiego autobusu nr 2. Mężczyzna został zatrzymany.

Do ujawnienia pijanego kierowcy doszło w sobotę wieczorem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, informację o tym, że kierowca może być pod wpływem alkoholu policja otrzymała od pasażerów autobusu.

Pojazd zatrzymano na ulicy Wrocławskiej. Po zbadaniu pochodzącego z Ukrainy kierowcy okazało się, że jest niemal kompletnie pijany.W wydychanym powietrzy miał miał mieć grubo ponad 2 promile alkoholu.

REKLAMA

Śląskie Konsorcjum Autobusowe, w którym mężczyzna był zatrudniony, obmówiło komentarza. Dowiedzieliśmy się jedynie, że to pierwszy taki przypadek. Czekamy także na oficjalny komunikat policji w tej sprawie.

W wałbrzyskich autobusach kierowcami jest ok. 30 Ukraińców.

W czasie długiego listopadowego weekendu policja w całym kraju zatrzymała 1450 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2019 10:30
`