17 prób wyłudzeń na wnuczka jednego dnia

6 lutego 2020 08:20. Źródło: www.kurier.pap.pl, Fot.: Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aż 17 razy w ciągu niecałych 12 godzin  próbowano wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka od wałbrzyskich seniorów. Wzmożona aktywność oszustów nie uszła uwadze policjantów, którzy zalecają zachowanie szczególnej ostrożności.

Czegoś takiego jeszcze nie było – mówią wałbrzyscy policjanci o dniu, w którym oszuści podjęli aż 17  prób wyłudzenia pieniędzy od wałbrzyskich seniorów. Na szczęście bezskutecznie. Wygląda na to, że nasze akcje informacyjne skierowane tak do seniorów, jak i do ich opiekunów przynoszą skutek – mówi nadkomisarz Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji:

– Osoba podająca się za wnuczka lub wnuczkę twierdziła, że spowodowała poważny wypadek drogowy została zatrzymana i aby opuścić areszt musi wpłacić kaucję w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Nasi seniorzy wykazali się bardzo dużą czujnością, nikt nie dał się oszukać. Powiem szczerze, że nasze akcje informacyjne jakie prowadzimy na temat działania oszustów i ich metod też z pewnością przyczyniły się do wzmożonej czujności seniorów. 

REKLAMA

Policjanci po raz kolejny powtarzają apel o zachowanie szczególnej ostrożności i uwrażliwienie osób starszych na takie podstępy.

– Bardzo często w przypadku oszustw na wnuczka zdarza się, że oszust twierdzi, że sam po pieniądze nie może przyjść albo po pieniądze przyśle kolegę. Albo nawet przyjdzie policjant. Pamiętajmy – nigdy nie dajemy pieniędzy osobom obcym, a po drugie policja nigdy nie przychodzi po pieniądze do domu, nigdy takich pieniędzy nie zabezpiecza, żaden policjant takiej akcji nie prowadzi. 

Próby wyłudzeń na wnuczka to one jedyne legendy, jakimi posługują się szuści. Policjanci wyliczają kolejne z nich:

– Może zadzwonić ktoś podający się za policjanta prowadzącego akcję przeciw nieuczciwym bankowcom, że należy natychmiast podjąć pieniądze z konta żeby zabezpieczyć je przeciw nieuczciwym bankowcom, którzy te pieniądze będą kradli… tych legend stosowanych przez oszustów jest naprawdę bardzo bardzo dużo. 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 lutego 2020 08:20
`