49 nietrzeźwych kierujących, tylko jednego dnia ujawnili na drogach dolnośląscy policjanci

24 sierpnia 2016 08:25. Źródło: Policja, fot. źródło: BPiRD KGP

Tematy: 


Dolnośląscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania wymierzone w tych, którzy po spożyciu alkoholu, mimo obowiązujących przepisów, wielu apeli oraz zasad zdrowego rozsądku, wsiedli za kierownicę swoich pojazdów. Efekt działań przeprowadzonych tylko jednego dnia na drogach regionu, to wyeliminowanie z ruchu 49 kierujących, którzy będąc w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, stwarzali zagrożenie dla siebie, przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

49 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym wypiciu alkoholu, a które zostały ujawnione i wyeliminowane z ruchu przez dolnośląskich policjantów w trakcie wzmożonych działań kontrolnych, odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

Policyjne patrole ruchu drogowego rozlokowane były na głównych arteriach komunikacyjnych, ale też i na mniejszych ulicach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na osoby, które prowadziły pojazdy będąc w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

REKLAMA

Niestety nie wszyscy jechali zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i zasadami zdrowego rozsądku, stwarzając zagrożenie dla siebie, przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. U 19 kierujących stwierdzono stan po spożyciu alkoholu, za co w świetle kodeksu wykroczeń, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi też kara aresztu lub grzywny.

Przeprowadzone badanie u pozostałych 30 kierujących wykazało stan nietrzeźwości, za co w świetle kodeksu karnego grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 sierpnia 2016 08:25
`