Dodano: 23 marca 2020 16:44

16 mln złotych od WOŚP na zakup pakietów ochronnych dla personelu medycznego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


16 milionów złotych – tyle Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyda na zakup 50 tysięcy indywidualnych pakietów ochrony biologicznej (IPOB). W jego skład wchodzą maseczki ochronne, panoramiczne okulary ochronne, kombinezon ochronny, rękawiczki oraz worek  na odpady. O decyzji poinformował na swoim profilu społecznościowym szef Fundacji, Jurek Owsiak:

– Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.

Dostawa zamówionego wyposażenia powinna nastąpić maksymalnie w ciągu kilkunastu dni. Fundacja WOŚP natychmiast rozpocznie dystrybucję pakietów do kilkudziesięciu ustalonych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek medycznych będących na pierwszej linii walki z koronawirusem.

REKLAMA

Owsiak dodał, że w obszarze zainteresowania Fundacji pozostają także testy na obecność koronawirusa. Fundacja wcześniej zdecydowała o zakupie dla wsparcia walki z koronawirusem 150 specjalistycznych łóżek szpitalnych na stanowiska intensywnej opieki medycznej o wartości blisko 4 mln złotych. Fundacja otrzymała już z Ministerstwa Zdrowia propozycję placówek, do których trafić mają zakupione łóżka. Mają być one dostarczone do końca kwietnia.

W sumie całość zaangażowania Fundacji w walkę z epidemią koronawirusa wynosi na ten moment blisko 20 milionów złotych.

Jarzy Owsiak, prezes WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także