1500 litrów spirytusu z przemytu trafi do szpitala w Wałbrzychu

9 kwietnia 2020 12:02. Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To efekt współpracy z Krajową Administracją Skarbową. O przekazaniu spirytusu pochodzącego z przemytu poinformowali pracownicy urzędu marszałkowskiego. Alkohol zostanie wykorzystany do przygotowania środków do dezynfekcji. Normalnie zostałby zniszczony.

Od początku epidemii placówki medyczne w całej Polsce zmagają się z niedostateczną ilością środków ochrony osobistej czy środków do dezynfekcji. Stąd decyzja Krajowej Administracji Skarbowej, by alkohol, który miał służyć do przestępstwa wykorzystać do produkcji preparatów do dezynfekcji.

Na przełomie marca i kwietnia śląska, łódzka, lubelska, podlaska i opolska KAS przekazały do szpitali i sanepidu ponad 16 tysięcy litrów alkoholu. To spirytus, który był rekwirowany wcześniej w czasie kontroli w całym kraju i w normalnej sytuacji trafiłby do zniszczenia.

REKLAMA

Teraz zostanie wykorzystany do przygotowania środków do dezynfekcji, wykorzystywanych do odkażania infrastruktury czy środków transportu.

W szpitalu w Wałbrzychu przebywa obecnie 18 pacjentów, 8 z pozytywnym wynikiem w stanie dobrym. Placówka ma wciąż 24 wolne sale.

W całej Polsce liczba potwierdzonych przypadków wynosi w tej chwili 5341. Z powodu zakażenia wirusem z Chin zmarły 164 osoby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 kwietnia 2020 12:02
`