Dodano: 15 stycznia 2020 12:59

15 marca mieszkańcy Boguszowa-Gorc zadecydują, czy odwołać burmistrza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa-Gorc odbędzie się 15 marca 2020 roku. Taką decyzję podjął Komisarz Wyborczy po zapoznaniu się z dokumentami dostarczonymi przez inicjatorów referendum.

Odwołania burmistrza domagają się opozycyjni radni. Referendum to kolejna próba przeprowadzenia tej procedury. Poprzednio, posiadający większość w Radzie Miasta zwolennicy urzędującego burmistrza nie zgodzili się na przyjęcie uchwały o zadaniu mieszkańcom Boguszowa pytania czy przebywający od roku w areszcie, czekający na rozpoczęcie procesu Jacek C. powinien sprawować swój urząd.

Radni nie zgodzili się także na obniżenie pensji burmistrzowi.

REKLAMA

Referendum będzie ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano wójta. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw.

W wyborach samorządowych w 2018 roku na stanowisko burmistrza wzięło udział 5114 osób. Żeby referendum było ważne musi wziąć w nim udział 3068 osób. Aby odwołać burmistrza „za” musi być więcej niż 1535 osób.

Boguszów-Gorce. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Boguszów-Gorce. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Jacek C. – Burmistrz Boguszowa-Gorc. fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także