15-latka autorką fałszywego alarmu bombowego

6 czerwca 2019 11:44. Fotografia archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Informacja o podłożeniu ładunku w zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy 1 Maja w Wałbrzychu trafiła do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wczoraj. Szybko sprawdzono teren placówki i ustalono, że zagrożenia nie ma. Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia policja zatrzymała także 15-latkę, uczennicę placówki i autorkę fałszywego zgłoszenia.

Zgłoszenie trafiło do CPR wczoraj około godziny dziewiątej. Policja natychmiast udała się do szkoły przy ulicy 1 Maja i sprawdziła cały teren. Ładunku wybuchowego nie znaleziono, szybko ustalono jednak, kto dokonał fałszywego zgłoszenia. Jego autorką jest 15-letnia wałbrzyszanka, uczennica tej placówki.

Nastolatka, zatrzymana kilkadziesiąt minut od zgłoszenia, przyznała się do tego, że przekazała fałszywą informację o podłożeniu ładunku. Jej losem zajmie się sąd rodzinny.

REKLAMA

 

Policja przypomina!

„Według Ustawy o postepowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.”

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2019 11:44
`