15-latek z Wałbrzycha autorem fałszywego alarmu bombowego we Wrocławiu. Jego losem zajmie się sąd

23 marca 2023 07:45. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


W poniedziałek po południu na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o tym, że w jednej z wrocławskich galerii handlowych miała zostać podłożona bomba. Policjanci szybko ustalili, że zgłoszenia dokonała osoba z Wałbrzycha. Po kilkudziesięciu minutach zatrzymano już 15-latka, który dokonał fałszywego zgłoszenia. O jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Zgłoszenie o bombie trafiło do służb w poniedziałek przed godziną szesnastą.

– Wrocławscy policjanci szybko ustalili, że telefon z informacją o podłożeniu bomby w jednej z miejscowych galerii wykonał ktoś mieszkający w Wałbrzychu. Poinformowali więc funkcjonariuszy kryminalnych z naszego miasta, a ci przeprowadzili na miejscu czynności, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy. W tym samym czasie we Wrocławiu sprawdzony został rejon wskazanej placówki handlowej, jednak mundurowi nie znaleźli podejrzanego pakunku – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

W tym samym czasie policjanci w Wałbrzychu, przy ulicy Rolniczej zatrzymali 15-latka, autora fałszywego zgłoszenia. Nastolatek przyznał się do winy. Tłumaczył, że chciał zrobić głupi żart i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji.

Teraz nastolatek za wywołanie fałszywego alarmu i niepotrzebnej interwencji służb ratowniczych, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, odpowie przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego – informuje wałbrzyska policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2023 07:45
`