14 dniowa kwarantanna dla osób wjeżdżających z Polski na Ukrainę

3 sierpnia 2020 08:47. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To ważna wiadomość dla obywateli Ukrainy mieszkających na Dolnym Śląsku, którzy w najbliższym czasie planowali powrót do kraju czy odwiedziny u najbliższych. Polska znalazła się na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID. Osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Nie wszyscy będą jednak kierowani na obowiązkową kwarantannę. Wyjątkiem są dzieci poniżej 12 lat, osoby, które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem i opuszczają kraj w ciągu 48 godzin, kierowcy ciężarówek, członkowie załóg samolotów, statków i pociągów.

Jak informuje serwis Polsat News, kwarantanną nie będą objęci także działacze kultury, którzy przyjechali na Ukrainę na zaproszenie instytucji kultury wraz z jedną osobą towarzyszącą czy pracownicy misji dyplomatycznych i konsulatów.

REKLAMA

Kwarantannę na Ukrainie odbywa się w domu. Osoba nią objęta musi zainstalować specjalną aplikację, za pomocą, której na żądanie służb ma wysyłać zdjęcie. Aplikacja „Działaj w domu” może być zainstalowana tylko na ukraińskich numerach telefonów. Kwarantanna może być zakończona, pod warunkiem otrzymania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, przeprowadzonego nie później niż 48 godzin po wjeździe na Ukrainę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 sierpnia 2020 08:47
`