Dodano: 21 lutego 2024 09:00

130 tysięcy gości w Arboretum w Wojsławicach. Zimą w ogrodzie trwają intensywne prace

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W 2023 roku, 130 tysięcy osób odwiedziło Arboretum w Wojsławicach, prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski.

Myliłby się ten, kto by pomyślał, że zima w ogrodzie to martwy sezon. W tak dużym obiekcie jak Arboretum w Wojsławicach, prace trwają w zasadzie cały czas. W ogrodzie, zamkniętym od połowy października, bezśnieżna zima to idealny czas na takie działania jak odświeżenie małej architektury czy pielęgnacja niektórych roślin.

– Budujemy tu murki, ścinamy byliny, robimy nowe przepusty, niwelujemy tereny, więc praca cały czas trwa. W tym etapie, gdy ogród jest zamknięty dla zwiedzających, możemy wykonać najwięcej takich najcięższych prac, które nie będą zakłócały ruchu turystycznego – mówi Tomasz Dymny.

REKLAMA

W ubiegłym roku arboretum odwiedziło ponad 130 tysięcy osób, głównie z Polski. Po przerwie spowodowanej pandemią, wracają do Wojsławic także goście z zagranicy – i to nie tylko Czesi i Niemcy, którzy są stałymi gośćmi.

Przyjeżdżają też Japończycy, którzy spędzają tu trochę więcej czasu. Zazwyczaj kojarzymy wycieczki japońskie z tym, że bardzo szybko przemieszczają się, robią zdjęcia, a później w autobusie oglądają dane miejsce. A tu, w Wojsławicach, potrafią zatrzymać się na dłużej, co nas bardzo cieszy – opowiada Tomasz Dymny.

I nie ma się czemu dziwić – arboretum jest znane z przepięknych sadów, może nie wiśniowych, ale czereśniowych, które kwitnąc w okolicach czerwca i przyciągają do ogrodu tysiące turystów.

default

default

default

default

default

default

default

default

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także