12,5 miliona za high-endowy sprzęt do diagnostyki i leczenia onkologicznego

13 grudnia 2018 16:51. Supernowoczesny sprzęt do diagnostyki wczesnoonkologicznej kupiony do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 12.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


12,5 miliona złotych ze środków Marszałka Województwa wydał wałbrzyski szpital im. Sokołowskiego na ultranowowczesny sprzęt do  diagnostyki i leczenia nowotworów. Zarząd i lekarze szpitala mówią wprost – gdyby nie te pieniądze, szpitala nigdy nie byłoby stać na zakup tak nowoczesnych urządzeń.

Region wałbrzyski posiada najwyższy wskaźnik zachorowań na nowotwory w całym województwie dolnośląskim. Średnia roczna grubo przekracza średnią krajową. Lekarze podkreślają znaczenie wczesnej diagnostyki i wykrywalności nowotworów w jak najwcześniejszym stadium w leczeniu raka.

Kupiony w ramach projektu sprzęt medyczny ma nie tylko wpłynąć na poprawę wykrywalności i leczenia nowotworów, podnosi również rangę szpitala. Jego zaawansowanie techniczne i kompleksowość zakupu stawia wałbrzyski szpital, zaraz po Dolnośląskim Centrum Onkologii, w czołówce tego typu placówek na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

Supernowoczesny sprzęt do diagnostyki wczesnoonkologicznej kupiony do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 12.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Projekt był jedyną szansą na zakup tego sprzętu i zastosowanie nowoczesnych metod leczenia pacjentów.  Pacjentów z całego regionu wałbrzyskiego i części jeleniogórskiego. Bez pieniędzy z tego projektu po prostu nie byłoby nas na to stać. Zatrzymalibyśmy się gdzieś na poziomie lat 90. 

Za 12,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosiło 85% kupiono 20 sztuk sprzętu medycznego. Między innymi: mammograf, cyfrowy rentgen, sprzęt do zakładu endoskopii zabiegowej. Także sprzęt na blok operacyjny: USG czy echolaser.

Supernowoczesny sprzęt do diagnostyki wczesnoonkologicznej kupiony do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 12.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 grudnia 2018 16:51
`