Dodano: 14 kwietnia 2021 18:33

111 lat ma najstarszy mężczyzna w Polsce! To Stanisław Kowalski ze Świdnicy

Tematy: 


Swoje 111 urodziny obchodzi dziś Stanisław Kowalski, najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce. Pan Stanisław zyskał sławę, jako najstarszy lekkoatleta w kraju. Treningi rozpoczął w wieku 104 lat. Ma na swoim koncie rekord Europy w kategorii mężczyzn powyżej 100 lat w rzucie dyskiem.

Stanisław Kowalski, rocznik 1910, sportową przygodę rozpoczął w wieku 104 lat. W czasie Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce ustanowił rekord Europy w swojej kategorii, czyli powyżej stu lat, w rzucie dyskiem. Ma też na swoim koncie rekord Polski i rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą czy biegu na sto metrów. Po raz ostatni wystartował 12 marca 2016 roku w czasie XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu.

Dziś już nie startuje, choć jak twierdzą ci, którzy go dobrze znają, senior ma w sobie wciąż dużo energii i pogody ducha.

Stanisław Kowalski otrzymał dziś oficjalny certyfikat potwierdzający, że jest on najstarszym mieszkańcem Dolnego Śląska. To także najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce i trzeci najstarszy mieszkaniec kraju. Na świecie, 111 latek jest trzynastym najstarszym mężczyzną.

111 urodziny najstarszego mieszkańca Świdnicy, Stanisława Kowalskiego. fot. Wiktor Bąkiewicz

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015