10 mln na schronisko dla zwierząt. Budowa jeszcze w tym roku

24 stycznia 2022 15:44. Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt. Fot. użyczona

Tematy: 


Jeszcze w tym  roku ma ruszyć budowa nowego, nowoczesnego schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. „– Dzisiejsza siedziba nie tylko nie spełnia wymogów sanitarnych – po prostu jest za mała – mówią pracownicy schroniska, z którymi rozmawiał Jacek Zych.

– Codziennie schronisko zabezpiecza, albo co drugi dzień, jednego psa. Przejście zwierząt przez schronisko jest bardzo duże. Przekrój zwierząt jest bardzo duży – bo mamy oczywiście i samce, samice, i psy starsze i psy młodsze, i psy w typie rasy i psy, które nie są rasowe. Psy bardziej temperamentne i psy spokojne. – wymienia Michał Niewiadomski, kierownik wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

Nowe schronisko zlokalizowane będzie przy oddalonej od zabudowań ulicy Beethovena, niedaleko miejskiej Instalacji Przetwarzania Odpadów. Jego budowa pochłonie niebagatelne 10 milionów złotych. Jak zapewnia prezydent miasta obiekt będzie nie tylko nowoczesny – ma być absolutnie nieuciążliwy dla mieszkańców.

REKLAMA

– Będzie w pełni dźwiękoszczelne. Te obawy mieszkańców ulicy Królewieckiej czy w ogóle osiedla Gaj są niepotrzebne. Projekt zakłada całkowitą   izolację dźwiękową schroniska dla zwierząt w ogóle od  otoczenia – uspokaja prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Obecnie zakończył się ostatni etap projektowania inwestycji.  Gmina czeka na pozwolenie na budowę. Jej rozpoczęcie planowane jest na II połowę tego roku. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę i prace pójdą godnie z planem, przeprowadzka do nowej siedziby planowana jest pod koniec 2023 roku. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 stycznia 2022 15:44
`