10 czerwca o 10:00 młodzież wałbrzyskich szkół pokazała, że Wałbrzych Czyta!

11 czerwca 2016 12:28. Źródło: Biblioteka pod Atlantami. Fot. użyczona

Biblioteka pod Atlantami włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam” i zorganizowała wałbrzyską jej odsłonę. Około dwustu uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy odczytała na Rynku fragmenty swoich ulubionych książek, a następnie, z okazji Roku Jachimowicza, wiersz „Wałbrzych – przedwiośnie”. Nie obyło się także bez działań „edukacyjnych”. Zgromadzeni na Rynku odmieniali przez osoby czasownik „czytać” i krzyczeli, że „Ja czytam, ty czytasz, on czyta”… i na koniec „Wałbrzych czyta!”.

Następnie kolorowy pochód z propagującymi czytanie transparentami przeszedł na Plac magistracki, gdzie czekał już wiceprezydent Nowaczyk, który przeczytał uczestnikom akcji kilka wierszy. W podziękowaniu uczniowie kolejny raz przeczytali wiersz Jachimowicza, a na zakończenie akcji, idąc z duchem zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy, ze wszystkich sił odpowiadali na zadawane przez organizatorów pytania: „Co robi Wałbrzych? Czyta! Co? Czyta! Co? Czyta! Czyta! Czyta!!!

Prawie stu uczniów zgromadziło się w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu, w budynku, na krzesłach i przed nim, na trawie głośno czytać.

REKLAMA

W wałbrzyskiej odsłonie akcji wzięło udział około 300 uczniów i taki jest oficjalny wałbrzyski rekord osób czytających w jednym momencie!

Źródło: Biblioteka pod Atlantami. Fot. użyczona

Źródło: Biblioteka pod Atlantami. Fot. użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 czerwca 2016 12:28
`