Tematy: sponsorowany
Żyjemy w czasach, w którym bijemy się o każdą sekundę. Denerwuje nas, że musimy czekać w kolejce przez pięć minut, że do szkoły trzeba iść 15 minut, że na drodze trafił się korek. Nie lubimy czekać, stać bezczynnie. Mamy co zrobić z tym czasem. Dlatego w kolejnych dziedzinach życia idziemy na skróty. Zamiast pisać, że mamy coś zrobić w jak najkrótszym czasie piszemy, że ma być „na ASAP”. Gdy nie liczymy się z konsekwencjami, „idziemy na YOLO”.
Angielski stał się światowym językiem. Jego znajomość otwiera drzwi w wielu miejscach – w podróży, w pracy, na uczelni. Co więcej, coraz częściej używamy go w codziennej mowie – wiele rzeczy stało się trendy, czasem musimy się sfokusować na targecie, w pracy czeka nas kolejny case, za którego rozwiązanie otrzymamy benefity. Dlatego warto nauczyć się angielskiego. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zastanów się, czy korepetycje online angielski nie będą dobrym pomysłem. Możesz zacząć od Buki – to świetna strona, na której na pewno znajdziesz nauczyciela, z którym będziesz mógł ćwiczyć.
W języku angielskim czasem piszemy wiadomości tekstowe, choć nawet o tym nie wiemy. Rzadko rozszyfrowujemy takie skróty sms jak OMG, BTW, czy BRB. Wiemy, co znaczą i to nam wystarcza.
Skróty angielskie na stałe weszły do naszego słownika. Są proste, skuteczne, czasem uchodzą za przejaw bycia na czasie oraz należenia do określonej grupy społecznej. Wspólny język wyróżnia ludzi, jednocześnie łącząc ich między sobą. Dzięki specyficznemu językowi, społeczność się hermetyzuje i manifestuje swoją odrębność.
Jednak nie zawsze chodzi o to, by coś pokazać swoim stylem pisania. Często po prostu chodzi o oszczędność czasu. Krótki akronim po angielsku może czasem powiedzieć więcej niż kilkanaście słów.
W angielskim występuje bardzo wiele akronimów, czyli kilkuliterowych wyrazów, powstałych jako połączenie pierwszych liter skracanego wyrażenia. Poniżej znajduje się 10 angielskich akronimów, które warto znać:
Angielskie akronimy weszły do naszego języka i nic nie wskazuje, by miały go opuścić. Są celne, konkretne, nie pozostawiają niedomówień, choć czasem może się zdarzyć, że nie od razu zrozumiemy ich sens.
Poza wspomnianymi przykładami istnieje ich dużo więcej, jak choćby GPS, RADAR, LED, CD czy RAM, jednak jest to już materiał na osobny artykuł.
W zwykłym sms-ie (BTW, sms to też angielski akronim) możesz trafić na wiele angielskich wyrażeń. Dlatego warto znać język angielski, gdyż jest bliżej nas, niż się nam wydaje.
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.