Wałbrzyskie rodziny chcą ponownie gościć odważne dzieci. Ruszył projekt Brave Kids 2015 w Wałbrzychu

16 kwietnia 2015. © Tekst i fot.: Brave Kids

Dzieci jeszcze nie przyjechały, a pozytywna energia już jest. Organizatorzy i rodziny, które chcą gościć Brave Kids, spotkali się 11 kwietnia w hotelu Maria w Wałbrzychu. Były opowieści rodzin, które w ubiegłym roku przyjęły młodych artystów pod swój dach.

Rodziny chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. – To był czas wypełniony rozmowami, zabawami i tańcami w domu. Niezwykłe przeżycie i emocje. Moim dzieciom bardzo się podobało. Dla nich to niesamowita i jedyna w swoim rodzaju przygoda – mówi Iwona Mielniczuk z Wałbrzycha, której rodzina gościła dwie dziewczynki z Iranu.

W czasie spotkania organizatorzy wyjaśnili zasady rekrutacji i opowiedzieli, jak wygląda pobyt odważnych dzieci w Polsce. W klimat projektu wprowadziła projekcja filmu „Brave Kids. Dzieci Świata”. – Brave Kids podbiły serca wałbrzyszan i pozostawiły mnóstwo dobrej energii. Wiele rodzin goszczących dzieci dopytywało tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji, pierwszej w Wałbrzychu, czy projekt będzie u nas także w tym roku i deklarowało chęć udziału – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

Brave Kids 2015 w Wałbrzychu potrwa od 19 czerwca do 3 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wrocławiu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. Wałbrzyski finał jest planowany na 2 lipca w Starej Kopalni. W drugim etapie projektu wszystkie dzieci uczestniczące w Brave Kids przyjadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha. Będą tam uczestniczyły w tygodniowych warsztatach, które zakończą się wielkim finałem Brave Kids. Spektakl finałowy, w którym na jednej scenie wystąpią wszyscy młodzi artyści, odbędzie się 10 lipca we Wrocławiu.

Chcesz gościć dzieci lub lidera Brave Kids albo zgłosić się do wolontariatu? Zgłoś się: bravekids.walbrzych@bravefestival.pl

Jeśli chcesz włączyć się do projektu jako partner, skontaktuj się z koordynatorem wałbrzyskiej edycji Magdaleną Sawicką, nr tel.: 666-125-446.

Komentarze

Dodano: 16 kwietnia 2015
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015