Dwóm mieszkańcom Wałbrzycha grozi dziesięć lat więzienia za wykorzystanie cudzych kart płatniczych

1 lutego 2024 07:33. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o wykorzystanie cudzych kart płatniczych. W pierwszym przypadku 35-letnia kobieta, podczas wizyty u byłego partnera, skradła z jego portfela kartę i wypłaciła środki. W drugim zdarzeniu 60-letni mężczyzna wykorzystał znalezioną kartę do serii zakupów w mieście.

Wałbrzyscy funkcjonariusze pierwszego komisariatu o sprawie zostali powiadomieni w minioną niedzielę. Okazało się, że 35-latka przyszła do swojego byłego partnera, wykorzystała jego nieuwagę i ukradła mu z portfela kartę płatniczą, a następnie tego samego dnia dwukrotnie wypłaciła gotówkę w łącznej kwocie 100 złotych – informuje kom. Marcin Świeży

Policja zatrzymała również 60-latka, który 19 stycznia znalazł kartę płatniczą na ulicy i zamiast ją zwrócić, zrobił nią zakupy na kwotę ponad 500 zł.

REKLAMA

Mężczyzna w trakcie czynności procesowych również przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe, stanie przed sądem – informuje policja.

Obydwoje podejrzani teraz mogą stanąć przed sądem, gdzie grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież i włamanie na konto bankowe.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2024 07:33
`