Dodano: 25 lutego 2017 22:33

Sportowa sobota: Sensacyjne zwycięstwo MKS Promet Basket – pokonali niepokonanych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Koszykarze UKS Chromik Żary, którzy w tym sezonie, aż do dziś, nie przegrali żadnego spotkania, nie będą mile wspominali wizyty w Szczawnie-Zdroju. Gospodarze okazali się bardzo mało gościnni i pokonali niepokonanych w tym sezonie koszykarzy Chromika 80:76. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Żarnianie, którzy byli w tym spotkaniu zdecydowanymi faworytami, nie spodziewali się tak gwałtownego ataku. Na początku spotkania dali się zaskoczyć i pierwszą kwartę przegrali 7 punktami (17:10). Opanowali jednak nerwy i przez dwie następne kwarty spotkanie przebiegało pod ich dyktando. Stopniowo niwelowali stratę, żeby pod koniec pierwszej połowy meczu ustalić wynik meczu na 36:47.

Druga połowa to stopniowe odrabianie strat przez zawodników MKS-u. Pod koniec 3 kwarty przewaga Chromika stopniała z 11 do 3 punktów. Ostatnie minuty meczu to doskonała gra MKS-u. Nie tylko wyrównali wynik, ale na minutę przed końcem  odskoczyli przeciwnikowi na 4 punkty. W desperackiej próbie koszykarze Chromika próbowali jeszcze zmienić wynik spotkania, ale przez dwa taktyczne faule na zawodnikach MKS-u nie udało im się dogonić przeciwnika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS Basket Szczawno-Zdrój 80:76.

Mecz MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój vs UKS Chromik Żary (80:76). Szczawno-Zdrój, 25.02.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych