Pierwsze, historyczne zwycięstwo MKS Promet Basket

17 października 2016 09:50. MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój. fot. Żródło: fb/basket.szczawno

Tematy:

Pierwsze, historyczne zwycięstwo w III lidze odniosła drużyna MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój, pokonując na wyjeździe drużynę Prakto Polonia Świdnica 65:61, której trenerem jest doskonale wszystkim znany Mieczysław Młynarski.

Sytuacja w meczu zmieniała się z kwarty na kwartę i do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Pierwszą kwartę wygrali zawodnicy z uzdrowiska 22:14 i wydawało się, że w dalszej części spotkania będą powiększać tą przewagę. W drugiej kwarcie, to zawodnicy Polonii Prakto Świdnicy okazali się bardziej skuteczni pod koszem i dzięki swojej determinacji na przerwę schodzili tylko z jednopunktową stratą przegrywając 36 do 35. Trzecia kwarta, to ponownie doskonała gra MKS-u, którzy rzucili w tej kwarcie 20 punktów, przy 9 punktach rywali.

Przed ostatnią osłoną, mieli więc 12 punktów przewagi i nic nie zapowiadało emocji do ostatnich sekund pojedynku. Jak to już bywa w thrillerach nasi zawodnicy ponownie oddali inicjatywę gospodarzą, którzy w końcówce spotkania zmniejszyli przewagę do 3 punktów i mieli realne szanse na doprowadzenie do remisu, jednakże spudłowali rzut za 3 punkty na 13 sekund przed zakończeniem meczu. Więcej zimnej krwi zachowali w tym czasie zawodnicy MKS-u i to oni mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w III lidze, na które Prakto Polonia Świdnica, będzie musiała jeszcze poczekać.

Najbardziej skutecznym zawodnikiem w meczu ze Świdnicą był Adrian Stochmiałek, który zdobył 15 pkt. Poza nim na wyróżnienie zasłużyli Bartek Józefowicz (13 pkt.) i Marcin Ciuruś (11 pkt).