MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój vs SMK Lubin: 109:69

5 grudnia 2016 12:40. fot. użyczona

Tematy:

Wysokie zwycięstwo w III lidze koszykówki mężczyzn odniosła drużyna MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój. Podopieczni trenera Michała Borzemskiego pokonali bowiem zespół SMK Lubin 109:69.

Mecz od samego początku ułożył się po myśli zawodników ze Szczawna-Zdroju, którzy grając na bardzo wysokiej skuteczności rzutowej raz po raz dziurawili kosz przeciwników. Po raz kolejny bardzo dobrze w mecz wszedł Adrian Stochmiałek, który w pojedynkę rozbijał obronę lubinian. Na desce dzielnie walczył Oskar Pawlikowski, a celnymi trójkami w pierwszej kwarcie podzielili się kapitan zespołu Bartłomiej Józefowicz oraz Sebastian Narnicki, którzy oddali po dwa celne rzuty.

Druga kwarta była najbardziej wyrównana w całym spotkaniu, jednak nadal grę prowadzili i kontrolowali zawodnicy MKS-u, którzy wygrali tą odsłonę 24:19. W tym okresie gry bardzo dobrze spisywał się cały zespół ze Szczawna, a odpowiedzialność za zdobywanie punktów została podzielona praktycznie na wszystkich zawodników przebywających na parkiecie.

Trzecia i czwarta kwarta to nadal popisowa gra podopiecznych Michała Borzemskiego i systematyczne podwyższanie wyniku. Tempo i jakość gry nie spadło nawet po wejściu na parkiet zmienników, którzy radzili sobie równie dobrze jak wyjściowa piątka. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 27:19, a czwartą wygrali zawodnicy ze Szczawna 28:19. W całym meczu zawodnicy MKS-u trafili aż 10 razy zza linii 6,75m, czym raz po raz sprawiali radość przybyłym na halę przy ulicy Słonecznej 1a kibicom.
Po tym zwycięstwie drużyna MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój z bilansem 4-4 plasuje się na 5 pozycji w III lidze.

MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój – SMK Lubin 109:69 (30:12, 24:19, 27:19, 28:19)